FR
Red Deer   February 15 - March 3, 2019
WELCOME APPLICATION MEDAL STANDINGS SCHEDULE & RESULTS DAILY SPORT SCHEDULE FIND AN ATHLETE FIND A TEAM

Daily Sport Schedule

Date
Venue
Sport
Contingent
Grouping

 
Wednesday, February 20, 2019
09:00 Ringette Female Playoff Round - Game 17 (4th Pool A vs. 5th Pool B) - AB vs PE Collicutt Centre
09:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 120 - 1105 Aliya Liu vs 1106 Ruby Sha Westerner Park
09:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 121 - 506 Kelsa Sibley vs 706 Layla Demerah Westerner Park
09:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 122 - 106 Judy Pan vs 1204 Raghvi Sharma Westerner Park
09:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 123 - 405 Karlee Warren vs 604 Gracie Brennan Westerner Park
09:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 124 - 306 Nibusha Loganathan vs 406 Laura Callahan Westerner Park
09:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 125 - 305 Anna Liu vs 605 Shannan Bonnetrouge Westerner Park
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19A Gary W. Harris Canada Games Centre
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19B Gary W. Harris Canada Games Centre
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19C Gary W. Harris Canada Games Centre
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19D Gary W. Harris Canada Games Centre
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19E Gary W. Harris Canada Games Centre
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19F Gary W. Harris Canada Games Centre
09:10 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 1-19G Gary W. Harris Canada Games Centre
09:30 Artistic Swimming Duet Female Final - B Flight - Free Routine Sport Centre (Calgary)
09:30 Speed Skating Long Track - 1000 m Female Finals - Finals Great Chief Park
09:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 126 - 1005 Emilia Cabrera Mallette vs 105 Emily Liu Westerner Park
09:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 127 - 505 Carmen VanWychen vs 806 Jin Wu Westerner Park
09:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 128 - 304 Carol-Jean Wong vs 504 Maddy Hayes Westerner Park
09:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 129 - 1104 Lucy Fan vs 405 Karlee Warren Westerner Park
09:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 130 - 1205 Kass Dreyer vs 704 Mackenzie May Demerah Westerner Park
09:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 131 - 1206 Ming Huang vs 705 Kimberly Hokanak Westerner Park
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1 - 20A Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20B Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20C Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20D Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20E Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20F Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20G Gary W. Harris Canada Games Centre
09:52 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 1-20H Gary W. Harris Canada Games Centre
10:00 Table Tennis Singles Male Quarterfinal - Quarterfinal 101 - 1001 Edward Ly vs 802 David Xu Westerner Park
10:00 Table Tennis Singles Male Quarterfinal - Quarterfinal 102 - 201 David Hong Lin vs 803 Sam Orend Westerner Park
10:00 Table Tennis Singles Male Quarterfinal - Quarterfinal 103 - 1002 Tommy Xu vs 202 Kenny Kun Jiang Westerner Park
10:00 Table Tennis Singles Male Quarterfinal - Quarterfinal 104 - 203 STEVE WANG vs 801 Alexander Bu Westerner Park
10:30 Freestyle Skiing Slopestyle Female Qualification - Run 1 Canyon Ski Resort
10:30 Freestyle Skiing Slopestyle Female Qualification - Run 2 Canyon Ski Resort
10:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 124 - 1201 Krish Sharma vs 702 Kyshton Kalai Westerner Park
10:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 125 - 1202 Seth Bennett vs 602 David Dragon Westerner Park
10:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 126 - 1101 Joey Xi vs 1103 Syed Hasan Westerner Park
10:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 127 - 701 Daniel Niptanatiak vs 901 Mike Li Westerner Park
10:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 128 - 501 Davis Michael Dauphinee vs 902 Daniel Zhao Westerner Park
10:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 129 - 403 Tyler Green vs 903 Steven Liu Westerner Park
10:37 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 2-21A Gary W. Harris Canada Games Centre
10:37 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 2-21B Gary W. Harris Canada Games Centre
10:37 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 2-21C Gary W. Harris Canada Games Centre
10:37 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 2-21D Gary W. Harris Canada Games Centre
10:47 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 2-22A Gary W. Harris Canada Games Centre
10:47 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 2-22B Gary W. Harris Canada Games Centre
10:47 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 2-22C Gary W. Harris Canada Games Centre
10:47 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 2-22D Gary W. Harris Canada Games Centre
11:00 Biathlon 3 x 6 km Relay Female Final - Race River Bend Golf and Recreation Area
11:00 Speed Skating Long Track - 1000 m Male Finals - Finals Great Chief Park
11:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 130 - 302 Harrison Deng vs 303 Gordon Chow Westerner Park
11:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 131 - 401 Michael Hiscock vs 503 Ben Robertson Westerner Park
11:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 132 - 101 Daniel Jiang vs 402 Ty Winsor Westerner Park
11:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 133 - 102 Anthony Chen vs 502 Liam Caron Westerner Park
11:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 134 - 1003 Matteo Martin vs 103 James Li Westerner Park
11:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 135 - 1102 Joshua Xianzhe Lu vs 301 Jeremy Tran Westerner Park
11:00 Wheelchair Basketball Mix Consolation Round - Game 17 (3B vs. 3A) - BC vs SK Gary W. Harris Canada Games Centre
11:22 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 3-23A Gary W. Harris Canada Games Centre
11:22 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 3-23B Gary W. Harris Canada Games Centre
11:22 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Heats - Round 3-23C Gary W. Harris Canada Games Centre
11:30 Ringette Female Playoff Round - Game 19 (1st Pool A vs. 4th Pool B) - MB vs SK Collicutt Centre
11:30 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 3-24A Gary W. Harris Canada Games Centre
11:30 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 3-24B Gary W. Harris Canada Games Centre
11:30 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Heats - Round 3-24C Gary W. Harris Canada Games Centre
11:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 132 - 306 Nibusha Loganathan vs 506 Kelsa Sibley Westerner Park
11:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 133 - 406 Laura Callahan vs 706 Layla Demerah Westerner Park
11:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 134 - 305 Anna Liu vs 405 Karlee Warren Westerner Park
11:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 135 - 604 Gracie Brennan vs 605 Shannan Bonnetrouge Westerner Park
11:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 136 - 1206 Ming Huang vs 704 Mackenzie May Demerah Westerner Park
11:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 137 - 1205 Kass Dreyer vs 705 Kimberly Hokanak Westerner Park
11:45 Artistic Swimming Duet Female Final - A Flight - Free Routine Sport Centre (Calgary)
11:45 Freestyle Skiing Slopestyle Male Qualification - Run 1 Canyon Ski Resort
11:45 Freestyle Skiing Slopestyle Male Qualification - Run 2 Canyon Ski Resort
12:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 138 - 1005 Emilia Cabrera Mallette vs 806 Jin Wu Westerner Park
12:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 139 - 105 Emily Liu vs 505 Carmen VanWychen Westerner Park
12:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 140 - 1104 Lucy Fan vs 304 Carol-Jean Wong Westerner Park
12:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 141 - 404 Sarah Warren vs 504 Maddy Hayes Westerner Park
12:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 142 - 106 Judy Pan vs 1106 Ruby Sha Westerner Park
12:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 143 - 1105 Aliya Liu vs 1204 Raghvi Sharma Westerner Park
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25F Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25G - No Race Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25H Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25I Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25J Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25K Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25L - NO RACE Gary W. Harris Canada Games Centre
12:07 Speed Skating Short Track - 500 m Female Repêchage Final - REP Final 25M - NO RACE Gary W. Harris Canada Games Centre
12:30 Hockey Male Placement Round - Game 25 - NT vs PE Centrium
12:30 Hockey Male Placement Round - Game 26 - NL vs NU Downtown Arena
12:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 144 - 1006 Katherine Morin vs 206 Jiayi Nie Westerner Park
12:30 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 145 - 104 Ivy Bao vs 804 Sabrina Chen Westerner Park
12:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 136 - 1101 Joey Xi vs 901 Mike Li Westerner Park
12:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 137 - 1103 Syed Hasan vs 701 Daniel Niptanatiak Westerner Park
12:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 138 - 1201 Krish Sharma vs 602 David Dragon Westerner Park
12:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 139 - 1202 Seth Bennett vs 702 Kyshton Kalai Westerner Park
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26F Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26G - NO RACE Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26H Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26I Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26J Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26K Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26L Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26M Gary W. Harris Canada Games Centre
12:55 Speed Skating Short Track - 500 m Male Repêchage Final - REP Final 26N - No Race Gary W. Harris Canada Games Centre
13:00 Wheelchair Basketball Mix Consolation Round - Game 18 (4B vs. 4A) - MB vs NL Gary W. Harris Canada Games Centre
13:30 Speed Skating Long Track - Mass Start Female Finals - Final Sprint Great Chief Park
14:00 Biathlon 3 x 7.5 km Relay Male Final - Race River Bend Golf and Recreation Area
14:00 Freestyle Skiing Slopestyle Female Final - Run 1 Canyon Ski Resort
14:00 Freestyle Skiing Slopestyle Female Final - Run 2 Canyon Ski Resort
14:00 Freestyle Skiing Slopestyle Male Final - Run 1 Canyon Ski Resort
14:00 Freestyle Skiing Slopestyle Male Final - Run 2 Canyon Ski Resort
14:00 Ringette Female Playoff Round - Game 20 (2nd Pool A vs. 3rd Pool B) - BC vs NB Collicutt Centre
14:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 140 - 802 David Xu vs 803 Sam Orend Westerner Park
14:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 141 - 202 Kenny Kun Jiang vs 801 Alexander Bu Westerner Park
14:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 142 - 302 Harrison Deng vs 401 Michael Hiscock Westerner Park
14:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 143 - 303 Gordon Chow vs 503 Ben Robertson Westerner Park
14:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 144 - 403 Tyler Green vs 501 Davis Michael Dauphinee Westerner Park
14:00 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 145 - 902 Daniel Zhao vs 903 Steven Liu Westerner Park
14:30 Speed Skating Long Track - Mass Start Male Finals - Final Sprint Great Chief Park
14:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 146 - 1003 Matteo Martin vs 301 Jeremy Tran Westerner Park
14:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 147 - 103 James Li vs 1102 Joshua Xianzhe Lu Westerner Park
14:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 148 - 101 Daniel Jiang vs 102 Anthony Chen Westerner Park
14:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 149 - 402 Ty Winsor vs 502 Liam Caron Westerner Park
14:55 Speed Skating Short Track - 500 m Female Quarterfinals - Quarterfinal 27A Gary W. Harris Canada Games Centre
14:55 Speed Skating Short Track - 500 m Female Quarterfinals - Quarterfinal 27B Gary W. Harris Canada Games Centre
14:55 Speed Skating Short Track - 500 m Female Quarterfinals - Quarterfinal 27C Gary W. Harris Canada Games Centre
14:55 Speed Skating Short Track - 500 m Female Quarterfinals - Quarterfinal 27D Gary W. Harris Canada Games Centre
15:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 146 Westerner Park
15:00 Table Tennis Singles Female Placement Round - Placement 147 Westerner Park
15:00 Table Tennis Singles Female Semifinals - Semifinals 101 - 204 Patrina Hui vs 805 Ann Shiao Westerner Park
15:00 Table Tennis Singles Female Semifinals - Semifinals 102 - 1004 Sophie Gauthier vs 205 Benita Zhou Westerner Park
15:00 Wheelchair Basketball Mix Semi Finals - Game 19 (1A vs. 2B) - ON vs QC Gary W. Harris Canada Games Centre
15:05 Speed Skating Short Track - 500 m Male Quarterfinals - Quarterfinal 28A Gary W. Harris Canada Games Centre
15:05 Speed Skating Short Track - 500 m Male Quarterfinals - Quarterfinal 28B Gary W. Harris Canada Games Centre
15:05 Speed Skating Short Track - 500 m Male Quarterfinals - Quarterfinal 28C Gary W. Harris Canada Games Centre
15:05 Speed Skating Short Track - 500 m Male Quarterfinals - Quarterfinal 28D Gary W. Harris Canada Games Centre
15:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 150 Westerner Park
15:30 Table Tennis Singles Male Placement Round - Placement 151 Westerner Park
15:30 Table Tennis Singles Male Semifinals - Semifinals 101 - 1001 Edward Ly vs 201 David Hong Lin Westerner Park
15:30 Table Tennis Singles Male Semifinals - Semifinals 102 - 1002 Tommy Xu vs 203 STEVE WANG Westerner Park
15:35 Speed Skating Short Track - 500 m Female Semifinals - Semifinal A Gary W. Harris Canada Games Centre
15:35 Speed Skating Short Track - 500 m Female Semifinals - Semifinal B Gary W. Harris Canada Games Centre
15:40 Speed Skating Short Track - 500 m Male Semifinals - Semifinal A Gary W. Harris Canada Games Centre
15:40 Speed Skating Short Track - 500 m Male Semifinals - Semifinal B Gary W. Harris Canada Games Centre
16:00 Hockey Male Quarterfinals - Game 27 - MB vs ON Downtown Arena
16:00 Hockey Male Quarterfinals - Game 28 - NS vs SK Centrium
16:15 Speed Skating Short Track - 500 m Female Finals - Final B Gary W. Harris Canada Games Centre
16:15 Speed Skating Short Track - 500 m Female Finals - Final C Gary W. Harris Canada Games Centre
16:15 Speed Skating Short Track - 500 m Female Finals - Final D Gary W. Harris Canada Games Centre
16:15 Speed Skating Short Track - 500 m Female Finals - Final E Gary W. Harris Canada Games Centre
16:27 Speed Skating Short Track - 500 m Male Finals - Final B Gary W. Harris Canada Games Centre
16:27 Speed Skating Short Track - 500 m Male Finals - Final C Gary W. Harris Canada Games Centre
16:27 Speed Skating Short Track - 500 m Male Finals - Final D Gary W. Harris Canada Games Centre
16:27 Speed Skating Short Track - 500 m Male Finals - Final E Gary W. Harris Canada Games Centre
16:30 Ringette Female Playoff Round - Game 21 (3rd Pool A vs. 2nd Pool B) - NS vs QC Collicutt Centre
16:35 Speed Skating Short Track - 500 m Female Finals - Final A Gary W. Harris Canada Games Centre
16:37 Speed Skating Short Track - 500 m Male Finals - Final A Gary W. Harris Canada Games Centre
17:00 Boxing 56 kg Male Finals - Bronze Medal Westerner Park
17:00 Boxing 56 kg Male Finals - Gold Medal Westerner Park
17:00 Boxing 60 kg Male Finals - Bronze Medal Westerner Park
17:00 Boxing 60 kg Male Finals - Gold Medal Westerner Park
17:00 Boxing 64 kg Male Finals - Bronze Medal Westerner Park
17:00 Boxing 64 kg Male Finals - Gold Medal Westerner Park
17:00 Boxing 69 kg Male Finals - Bronze Medal Westerner Park
17:00 Boxing 69 kg Male Finals - Gold Medal Westerner Park
17:00 Boxing 75 kg Male Finals - Bronze Medal Westerner Park
17:00 Boxing 75 kg Male Finals - Gold Medal Westerner Park
17:00 Boxing 81 kg Male Finals - Bronze Medal Westerner Park
17:00 Boxing 81 kg Male Finals - Gold Medal Westerner Park
17:00 Wheelchair Basketball Mix Semi Finals - Game 20 (1B vs. 2A) - AB vs NB Gary W. Harris Canada Games Centre
17:30 Gymnastics Artistic - All Around Male Final - Floor Collicutt Centre
17:30 Gymnastics Artistic - All Around Male Final - Horizontal Bar Collicutt Centre
17:30 Gymnastics Artistic - All Around Male Final - Parallel Bars Collicutt Centre
17:30 Gymnastics Artistic - All Around Male Final - Pommels Collicutt Centre
17:30 Gymnastics Artistic - All Around Male Final - Rings Collicutt Centre
17:30 Gymnastics Artistic - All Around Male Final - Vault Collicutt Centre
18:10 Artistic Swimming Team Female Preliminaries - Free Routine Sport Centre (Calgary)
19:00 Ringette Female Playoff Round - Game 18 (1st Pool B vs. W17) - AB vs ON Collicutt Centre
19:00 Wheelchair Basketball Mix Consolation Round - Game 21 (3A vs. 5B) - NS vs SK Gary W. Harris Canada Games Centre
19:30 Hockey Male Quarterfinals - Game 29 - BC vs QC Downtown Arena
19:30 Hockey Male Quarterfinals - Game 30 - AB vs NB Centrium
Skip Navigation Links.
 
Login