FR
Red Deer   February 15 - March 3, 2019
WELCOME APPLICATION MEDAL STANDINGS SCHEDULE & RESULTS DAILY SPORT SCHEDULE FIND AN ATHLETE FIND A TEAM
British Columbia
Final placings

Sort by 

 
Gold
Date Event Name
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Male Brayden Kuroda
2019-02-18 Freestyle Skiing Moguls Male Brayden Kuroda
2019-02-18 Table Tennis Team Female BC
2019-02-19 Biathlon 7.5 km Pursuit Female Larissa Black
2019-02-19 Biathlon 10 km Pursuit Male Ryan Elden
2019-02-20 Boxing 60 kg Male Brayden Sims
2019-02-20 Freestyle Skiing Slopestyle Female Skye Clarke
2019-02-21 Table Tennis Doubles Female BC
2019-02-21 Table Tennis Singles Female Benita Zhou
2019-02-25 Cross Country Skiing 10 km Free (Interval Start) Male Rémi Drolet
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 2.5 km Male Ethan Hess
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Male Heming Sola
2019-02-27 Badminton Doubles Female Cheng/Zhang
2019-02-27 Badminton Singles Female Wendy Zhang
2019-02-27 Badminton Singles Male Antonio Li
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - Sprint Male Ethan Hess
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Standing - Sprint Male Andy Lin
2019-02-27 Figure Skating Dance Pre-Novice Mix Giang/Yu
2019-02-27 Judo Individual - 63 kg Female Isabelle Harris
2019-02-27 Judo Individual - 70 kg Female Brae Booth
2019-02-27 Judo Individual + 81 kg Male Ian Ryder
2019-02-28 Cross Country Skiing 10 km Classic (Mass Start) Female Jasmine Drolet
2019-02-28 Cross Country Skiing 15 km Classic (Mass Start) Male Rémi Drolet
2019-02-28 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 5 km Male Ethan Hess
2019-02-28 Cross Country Skiing Para-Nordic Standing - 5 km Male Andy Lin
2019-02-28 Figure Skating Dance Novice Mix Carter/Kam
2019-02-28 Snowboard Slopestyle Male Finn Finestone
2019-03-01 Squash Individual Competition Female Lucia Bicknell
2019-03-02 Cross Country Skiing Relay Mix BC
2019-03-02 Curling Male BC
 
Silver
Date Event Name
2019-02-19 Biathlon 7.5 km Pursuit Female Gillian Gowling
2019-02-21 Freestyle Skiing Big Air Female Skye Clarke
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Vault Female Emilie Hong
2019-02-21 Table Tennis Doubles Male BC
2019-02-21 Table Tennis Singles Male Steve Wang
2019-02-25 Cross Country Skiing 7.5 km Free (Interval Start) Female Benita Peiffer
2019-02-25 Figure Skating Special Olympics Singles Level II Male Eric Pahima
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Male Colby Graham
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Female Benita Peiffer
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 2.5 km Male Leo Sammarelli
2019-02-26 Judo Individual - 44 kg Female Kimiko Kamstra
2019-02-26 Judo Individual - 48 kg Female Klavdia Danilkov
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Para Male Logan Leach
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - Sprint Male Leo Sammarelli
2019-02-27 Figure Skating Singles Pre-Novice Male Brendan Wong
2019-02-27 Judo Individual - 57 kg Female Caleigh Takara Kuramoto
2019-02-27 Judo Individual - 81 kg Male Payton Harris
2019-02-28 Archery Compound - Individual Male Spencer Gamache
2019-02-28 Archery Recurve - Individual Female Adi Shapira
2019-02-28 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 5 km Male Leo Sammarelli
2019-02-28 Cross Country Skiing Para-Nordic Standing - 5 km Female Maya Jonas
2019-02-28 Figure Skating Singles Novice Male Wesley Chiu
2019-02-28 Snowboard Slopestyle Female Juliette France Pelchat
2019-03-01 Judo Team Competition Female BC
2019-03-01 Judo Team Competition Male BC
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Female Maggie Crompton
2019-03-02 Squash Team Competition Female BC
2019-03-02 Squash Team Competition Male BC
 
Bronze
Date Event Name
2019-02-17 Biathlon 7.5 km Sprint Male Andrei Secu
2019-02-17 Speed Skating Long Track - Team Pursuit Female BC
2019-02-18 Table Tennis Team Male BC
2019-02-19 Biathlon 10 km Pursuit Male Andrei Secu
2019-02-20 Biathlon 3 x 6 km Relay Female BC
2019-02-20 Biathlon 3 x 7.5 km Relay Male BC
2019-02-20 Boxing 75 kg Male Jonathan Hannah
2019-02-20 Boxing 81 kg Male Brayden Hellekson
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Male Josh Telizyn
2019-02-21 Freestyle Skiing Big Air Female Jo Howell
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Pommel Horse Male Ryan Gary Mori Woodhead
2019-02-21 Table Tennis Singles Male David Hong Lin
2019-02-22 Freestyle Skiing Half Pipe Female Skye Clarke
2019-02-22 Speed Skating Short Track - Team Relay Female BC
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 2.5 km Male Paul Finkbeiner
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Standing - 2.5 km Female Maya Jonas
2019-02-26 Gymnastics Trampoline - Team Mix BC
2019-02-26 Judo Individual - 55 kg Male Korin Gardner
2019-02-26 Judo Individual - 66 kg Male Finn Schroeder
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - Sprint Male Paul Finkbeiner
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Standing - Sprint Female Maya Jonas
2019-02-27 Figure Skating Singles Pre-Novice Male David Li
2019-02-27 Judo Individual - 73 kg Male Lochlan Gary Young
2019-02-28 Archery Recurve - Individual Male Adam Deane
2019-02-28 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 5 km Male Paul Finkbeiner
2019-02-28 Snowboard Slopestyle Male Jadyn Chomlack
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Male Jadyn Chomlack
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male Heming Sola
2019-03-02 Hockey Female BC
 
3
Date Event Name
2019-02-25 Figure Skating Special Olympics Singles Level II Male Jeff Leung
 
4
Date Event Name
2019-02-17 Biathlon 6 km Sprint Female Larissa Black
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Female Maya Mikkelsen
2019-02-17 Gymnastics Artistic - Team Event Female BC
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Female Yuna Lovell
2019-02-18 Freestyle Skiing Moguls Female Maya Mikkelsen
2019-02-20 Boxing 69 kg Male Dylan Clark
2019-02-21 Artistic Swimming Team Female BC
2019-02-21 Biathlon 12.5 km Individual Male Ryan Elden
2019-02-21 Freestyle Skiing Big Air Female Caoimhe Heavey
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Floor Male Evan Fedder
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Horizontal Bar Male Drew Robson Kanigan
2019-02-21 Speed Skating Long Track - Mass Start Male Josh Telizyn
2019-02-21 Table Tennis Singles Female Patrina Hui
2019-02-22 Freestyle Skiing Half Pipe Female Caoimhe Heavey
2019-02-22 Ringette Female BC
2019-02-22 Speed Skating Short Track - Team Relay Male BC
2019-02-25 Cross Country Skiing 10 km Free (Interval Start) Male Joe Davies
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 2.5 km Female Jessye Brockway
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Standing - 2.5 km Male Andy Lin
2019-02-26 Figure Skating Special Olympics Singles Level II Female Jennifer Rachel Grace Utendale
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - Sprint Female Jessye Brockway
2019-02-27 Figure Skating Singles Pre-Novice Female Maho Harada
2019-02-28 Figure Skating Singles Novice Female Emily Millard
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Female Juliette France Pelchat
2019-03-01 Squash Individual Competition Male Sam Scivier
2019-03-02 Badminton Team Competition Mix BC
 
5
Date Event Name
2019-02-17 Biathlon 6 km Sprint Female Gillian Gowling
2019-02-17 Biathlon 7.5 km Sprint Male Ryan Elden
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Male Josh Maga
2019-02-18 Freestyle Skiing Moguls Female Kassidy Todd
2019-02-18 Gymnastics Artistic - Team Event Male BC
2019-02-20 Artistic Swimming Duet Female Proud/Stirrat
2019-02-20 Boxing 64 kg Male Jerome Leroyer
2019-02-20 Freestyle Skiing Slopestyle Female Jo Howell
2019-02-20 Freestyle Skiing Slopestyle Male Kai Smart
2019-02-20 Speed Skating Long Track - Mass Start Female Laura Anne Hall
2019-02-21 Artistic Swimming Solo Female Hannah McDonagh-Proud
2019-02-21 Freestyle Skiing Big Air Male Kai Smart
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Beam Female Cathy Zhong
2019-02-21 Table Tennis Doubles Mix BC
2019-02-21 Table Tennis Singles Male Kenny Kun Jiang
2019-02-22 Freestyle Skiing Half Pipe Female Jo Howell
2019-02-25 Cross Country Skiing 7.5 km Free (Interval Start) Female Elizabeth Elliott
2019-02-25 Gymnastics Trampoline - Individual Female Maja Bonham
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Para Male Logan Leach
2019-02-26 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 2.5 km Male Daryl Yuen
2019-02-26 Judo Individual - 60 kg Male Anthony Bruce Henry
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Female Audrey Shieh
2019-02-27 Badminton Doubles Female Ngai/Wong
2019-02-27 Badminton Doubles Male Lu/Luo
2019-02-27 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - Sprint Male Daryl Yuen
2019-02-27 Figure Skating Singles Pre-Novice Female Emily Sales
2019-02-28 Cross Country Skiing Para-Nordic Sitting - 5 km Male Daryl Yuen
2019-02-28 Figure Skating Singles Novice Female Vienna Harwood
2019-02-28 Figure Skating Singles Novice Male Shuma Mugii
2019-02-28 Figure Skating Special Olympics Singles Level III Female Kari Trott
2019-03-01 Squash Individual Competition Female Sarah Cao
2019-03-01 Squash Individual Competition Male Matt Bicknell
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male Chase Burns
 
6
Date Event Name
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Female Kassidy Todd
2019-02-18 Freestyle Skiing Moguls Female Jessie Linton
2019-02-18 Freestyle Skiing Moguls Male Sam Cordell
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 3000 m Female Laura Anne Hall
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 5000 m Male Jacob Rubuliak
2019-02-21 Biathlon 10 km Individual Female Larissa Black
2019-02-21 Biathlon 12.5 km Individual Male Andrei Secu
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Parallel Bars Male Drew Robson Kanigan
2019-02-21 Table Tennis Singles Female Jiayi Nie
2019-02-21 Wheelchair Basketball Mix BC
2019-02-25 Cross Country Skiing 7.5 km Free (Interval Start) Female Jasmine Drolet
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Female Audrey Shieh
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Female Elizabeth Elliott
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Male Tallon Noble
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Male Colby Graham
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Female Jaden Dawson
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Male Chase Burns
2019-02-28 Gymnastics Trampoline - Synchro Male BC
2019-02-28 Snowboard Slopestyle Male Truth Smith
2019-03-01 Archery Recurve - Team Mix BC
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Male Finn Finestone
 
7
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Female Amanda Marie Mitchell
2019-02-17 Biathlon 6 km Sprint Female Natalie Marie Benoit
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Female Jessie Linton
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Male Sam Cordell
2019-02-17 Speed Skating Long Track - Team Pursuit Male BC
2019-02-18 Freestyle Skiing Moguls Male Josh Maga
2019-02-20 Boxing 56 kg Male Parsa Bisheh
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Female Amanda Marie Mitchell
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Pommel Horse Male Drew Robson Kanigan
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Rings Male Evan Fedder
2019-02-21 Gymnastics Artistic - Vault Female Kennedy Duke
2019-02-22 Freestyle Skiing Half Pipe Male Kai Smart
2019-02-22 Hockey Male BC
2019-02-25 Cross Country Skiing 7.5 km Free (Interval Start) Female Molly Miller
2019-02-25 Cross Country Skiing 10 km Free (Interval Start) Male Michael Murdoch
2019-02-26 Judo Individual - 52 kg Female Isabella Greene
2019-02-26 Judo Individual - 50 kg Male Maximus Joe
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Female Brianna Belisle
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Male Jacob Walper
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Female Noa Rogers
2019-02-27 Judo Individual + 70 kg Female Dakota Florence Webb
 
8
Date Event Name
2019-02-17 Biathlon 7.5 km Sprint Male Ethan Algra
2019-02-19 Biathlon 7.5 km Pursuit Female Natalie Marie Benoit
2019-02-19 Gymnastics Artistic - All Around Female Kennedy Duke
2019-02-20 Freestyle Skiing Slopestyle Female Caoimhe Heavey
2019-02-20 Freestyle Skiing Slopestyle Male Leif Wilson
2019-02-21 Biathlon 10 km Individual Female Danica Ariano
2019-02-21 Biathlon 12.5 km Individual Male Keiran Marchand
2019-02-25 Cross Country Skiing 10 km Free (Interval Start) Male Tallon Noble
2019-02-25 Gymnastics Trampoline - Individual Male Gavin Dodd
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Female Juliette France Pelchat
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Female Brynn Applegath
2019-02-28 Archery Compound - Individual Female Emma Chylinski
2019-02-28 Cross Country Skiing 10 km Classic (Mass Start) Female Beth Granstrom
2019-02-28 Cross Country Skiing 15 km Classic (Mass Start) Male Ian Williams
2019-02-28 Snowboard Slopestyle Female Maggie Crompton
2019-03-01 Archery Compound - Team Mix BC
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Female Reese Tarasoff
 
9
Date Event Name
2019-02-19 Biathlon 10 km Pursuit Male Ethan Algra
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 3000 m Female Amanda Marie Mitchell
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Female Sherilyn Chung
2019-02-21 Biathlon 10 km Individual Female Natalie Marie Benoit
2019-02-21 Freestyle Skiing Big Air Male Leif Wilson
2019-02-25 Gymnastics Trampoline - Individual Female Jordyn Yendley
2019-02-25 Gymnastics Trampoline - Individual Male Declan McLean
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Male Daniel Loban
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Female Molly Miller
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Male Rémi Drolet
2019-02-27 Badminton Doubles Male Cheng/He
2019-02-27 Badminton Doubles Mix Cheng/Li
2019-02-27 Badminton Doubles Mix Cheng/Ngai
2019-02-28 Gymnastics Trampoline - Synchro Female BC
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Charlotte Gibson
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Noa Hooton
 
10
Date Event Name
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Female Amanda Marie Mitchell
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Male Keanan St. Rose
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Male S. Marshall Shupe II
2019-02-21 Speed Skating Long Track - Mass Start Male Eric Edward Lewis Orlowsky
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Female Sherilyn Chung
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male Taylor Nellis
2019-02-25 Cross Country Skiing 10 km Free (Interval Start) Male Ian Williams
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Female Brianna Belisle
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Male Jacob Walper
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male David Wood
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Female Jasmine Drolet
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Male Matthias Shorter
2019-02-28 Cross Country Skiing 15 km Classic (Mass Start) Male Tallon Noble
2019-03-02 Curling Female BC
 
11
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Male Kieran Hanson
2019-02-19 Biathlon 10 km Pursuit Male Keiran Marchand
2019-02-19 Gymnastics Artistic - All Around Female Ella J Rogers
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 5000 m Male Eric Edward Lewis Orlowsky
2019-02-20 Freestyle Skiing Slopestyle Male Ben Lynch
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Male Kieran Hanson
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Jaden Dawson
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Male Michael Murdoch
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Male Truth Smith
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Female Sara Stiel
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Male Adam Usher
2019-02-28 Cross Country Skiing 10 km Classic (Mass Start) Female Elizabeth Elliott
 
12
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Female Laura Anne Hall
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Male Jacob Rubuliak
2019-02-17 Biathlon 7.5 km Sprint Male Keiran Marchand
2019-02-17 Freestyle Skiing Aerials Male Kai Smart
2019-02-25 Cross Country Skiing 7.5 km Free (Interval Start) Female Beth Granstrom
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male Matthias Shorter
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Female Beth Granstrom
2019-02-27 Alpine Skiing Slalom Female Noa Hooton
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Female Brianna Belisle
 
13
Date Event Name
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Male Kieran Hanson
2019-02-19 Biathlon 7.5 km Pursuit Female Danica Ariano
2019-02-20 Artistic Swimming Duet Female Aylesworth/Lambert-Wilson
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male Heming Sola
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Male Truth Smith
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Noa Rogers
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male Ben Jacoby
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Male Ian Williams
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Male Truth Smith
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male Adam Usher
 
14
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Male Josh Telizyn
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Female Brooke Sarah Braun
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Male Eric Edward Lewis Orlowsky
2019-02-19 Gymnastics Artistic - All Around Female Cathy Zhong
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 5000 m Male Josh Telizyn
2019-02-21 Artistic Swimming Solo Female Kendall Stirrat
2019-02-21 Freestyle Skiing Big Air Male Ben Lynch
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Sara Stiel
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male Taylor Nellis
2019-02-28 Cross Country Skiing 15 km Classic (Mass Start) Male Joe Davies
 
15
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Male Eric Edward Lewis Orlowsky
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Female Jane Green
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Female Laura Anne Hall
2019-02-20 Speed Skating Long Track - Mass Start Female Amanda Marie Mitchell
2019-02-22 Freestyle Skiing Half Pipe Male Ben Lynch
2019-02-28 Snowboard Slopestyle Female Reese Tarasoff
 
16
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Female Brooke Sarah Braun
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Male Eric Edward Lewis Orlowsky
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Male Noah Hyun
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Female Sherilyn Chung
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Female Maggie Crompton
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Brynn Applegath
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Male Daniel Loban
 
17
Date Event Name
2019-02-17 Biathlon 6 km Sprint Female Danica Ariano
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Female Sherilyn Chung
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Female Brooke Sarah Braun
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Male Lukas MacDonald
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Male S. Marshall Shupe II
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male David Wood
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Female Alex Lovell
2019-02-27 Badminton Doubles Mix He/Wong
2019-02-27 Badminton Doubles Mix Lu/Yee
2019-02-27 Badminton Singles Female Natalie Kassandra Yee
2019-03-01 Snowboard Half Pipe Male Jacob Walper
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Brynn Applegath
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Sara Stiel
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male Matthias Shorter
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male David Wood
 
18
Date Event Name
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Female Laura Anne Hall
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Female Jane Green
2019-02-21 Biathlon 12.5 km Individual Male Ethan Algra
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Male Keanan St. Rose
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Male Daniel Loban
 
19
Date Event Name
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Female Samantha Louise Spencer
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Male Noah Hyun
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Female Yuna Lovell
2019-02-20 Speed Skating Long Track - 1000 m Male Jacob Rubuliak
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Female Jane Green
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Male Noah Hyun
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Female Jane Green
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Male Keanan St. Rose
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Noa Hooton
2019-02-26 Snowboard Parallel Giant Slalom Female Reese Tarasoff
 
20
Date Event Name
2019-02-16 Speed Skating Long Track - 1500 m Female Yuna Lovell
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Male Jacob Rubuliak
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 3000 m Female Yuna Lovell
2019-02-20 Speed Skating Long Track - Mass Start Female Brooke Sarah Braun
2019-02-20 Speed Skating Long Track - Mass Start Female Yuna Lovell
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Male Craig Miller
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Noa Rogers
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Female Alex Lovell
 
21
Date Event Name
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Male Lukas MacDonald
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 5000 m Male Kieran Hanson
2019-02-21 Biathlon 10 km Individual Female Gillian Gowling
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Female Ainsley Gabrielle Spencer
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Female Ainsley Gabrielle Spencer
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Male Lukas MacDonald
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Sara Stiel
 
22
Date Event Name
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Female Annabelle Green
2019-02-20 Gymnastics Artistic - All Around Male Evan Fedder
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Female Annabelle Green
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Male Lukas MacDonald
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Female Samantha Louise Spencer
2019-02-25 Snowboard Snowboardcross Male Finn Finestone
 
23
Date Event Name
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Female Ainsley Gabrielle Spencer
2019-02-19 Speed Skating Long Track - 3000 m Female Brooke Sarah Braun
2019-02-20 Gymnastics Artistic - All Around Male Treyson Cerrato
2019-02-21 Speed Skating Long Track - Mass Start Male Kieran Hanson
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Female Samantha Louise Spencer
2019-02-22 Freestyle Skiing Half Pipe Male Leif Wilson
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Male S. Marshall Shupe II
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Charlotte Gibson
 
24
Date Event Name
2019-02-20 Gymnastics Artistic - All Around Male Trevor Ma
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Female Ainsley Gabrielle Spencer
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Male Noah Hyun
 
25
Date Event Name
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male Matthias Shorter
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male Taylor Nellis
 
26
Date Event Name
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Female Samantha Louise Spencer
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Female Annabelle Green
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Female Annabelle Green
2019-02-26 Cross Country Skiing Sprint, Free Male Joe Davies
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Jaden Dawson
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Noa Rogers
 
27
Date Event Name
2019-02-20 Speed Skating Short Track - 500 m Male Keanan St. Rose
 
28
Date Event Name
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Fiona McInnes
 
30
Date Event Name
2019-02-21 Speed Skating Short Track - 1000 m Male Craig Miller
2019-02-22 Speed Skating Short Track - 3000 m Points Race Male Craig Miller
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male Chase Burns
 
32
Date Event Name
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male Ben Jacoby
 
33
Date Event Name
2019-02-17 Speed Skating Long Track - 500 m Male Josh Telizyn
2019-02-27 Badminton Singles Male Kevin Luo
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Female Fiona McInnes
2019-03-02 Alpine Skiing Ski Cross Male Ben Jacoby
 
51
Date Event Name
2019-02-28 Cross Country Skiing 10 km Classic (Mass Start) Female Molly Miller
 
52
Date Event Name
2019-02-28 Cross Country Skiing 15 km Classic (Mass Start) Male Michael Murdoch
 
53
Date Event Name
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Male Craig Miller
2019-02-18 Speed Skating Short Track - 1500 m Male S. Marshall Shupe II
 
54
Date Event Name
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Female Brynn Applegath
 
62
Date Event Name
2019-02-25 Alpine Skiing Super G Male Adam Usher
 
98
Date Event Name
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male Heming Sola
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Para Male Justin Johnson
 
99
Date Event Name
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male Chase Burns
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Male Adam Usher
 
100
Date Event Name
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Jaden Dawson
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Charlotte Gibson
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Noa Hooton
2019-02-26 Alpine Skiing Giant Slalom Female Fiona McInnes
Skip Navigation Links.
 
Login